En İyi 10 Kore Fantastik Dizisi

1. GOBLiN (도깨비) / 8.9 IMDB

Bir goblin olan Kim Shin (Gong Yoo) sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür. Artık buna dayanamamaktadır ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüz yılardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, geçmişini hiç bir şekilde hatırlamayan ölüm meleği (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalırlar. Onlar birlikte, ölmüş insanları bu dünyayı terk ederken uğurlarlar.

2. WHİLE YOU WERE SLEEPİNG (당신이 잠든 사이에) / 8.7 IMDB

Dizi, rüyasında gelecekte meydana gelebilecek kötü olayları görebilen bir kadın (Suzy) ile bu kötü olayların gerçekleşmemesi için elinden gelen her şeyi yapan bir savcı (Lee Jong Suk) arasındaki ilişkiyi konu almaktadır.

3. THE GUEST (손) / 8.7 IMDB

Dizi, gizemli güçlerin sebep olduğu olayları çözmeye çalışan bir psişik (Kim Dong Wook), bir rahip (Kim Jae Wook) ve bir dedektifin (Jung Eun-Chae) etrafında dönmektedir.

4. A KOREAN ODYSSEY (화유기) / 8.4 IMDB

Dizi, birbirleriyle bir türlü anlaşamayan Son O-Gong (Lee Seung-Gi) ve Woo Ma-Wang’ın (Cha Seung-Won) kötülüğün her yeri sardığı karanlık bir dünyada gerçek bir ışık aramasını konu almaktadır.

5. STRONG WOMAN DO BONG SOON (힘쎈 여자 도봉순)/ 8.3 IMDB

Dizi, fiziksel olarak güçlü bir kadın olan Do Bong Soon (Park Bo Young) ile bir CEO olan An Min Hyuk (Park Hyung Sik) arasındaki aşkı anlatmaktadır.

6. PINOCCHIO (피노키오) / 8.3 IMDB

Yerel bir gazetede muhabirlik yapmaya başlayan, gerçeğin peşinden koşan 20li yaşlardaki bir grup gencin aşklarını, başarısızlıklarını ve gelişmelerini anlatmaktadır. Choi In Ha(Park Shin Hye) Pinokyo sendromu olan bir muhabirdir. Ne zaman yalan söylese kendisini hıçkırık tutmaktadır.

7. THE MASTER’S SUN (주군의 태양)/ 8.3 IMDB

Dizi, hayaletleri göreme yeteneğine sahip Kong-Sil’in (Kong Hyo Jin) etrafında dönmektedir. Kong-Sil geçirdiği bir kaza sonrasında uzun süre komada kalır ve uyandığında ise hayaletleri görmeye başlar. Her yer de ve birden karşısına çıkan hayaletler yüzünden normal bir hayat yaşayamayan Kong-Sil bir gün karşılaştığı Joong-Won (So Ji-Sub) adında bir adama dokunduğunda hayaletlerin ortadan kaybolduğunu fark eder. Artık Joong-Won’un peşini bırakmaz.

8. YOU WHO CAME FROM THE STARS (별에서 온 남자)/ 8.3 IMDB

Do Min-Joon (Kim Soo Hyun) 400 yıl önce Joseon Hanedanlığı döneminde dünyaya gelen bir uzaylıdır. Yakışıklı olmasının yanında olağanüstü yeteneklere sahiptir. 400 yıl sonra, Do Min Joon insanlara alaycı bir şekilde yaklaşmasına rağmen bir oyuncu olan Chun Song Yi’ye (Jun Ji Hyun) aşık olacaktır.

9. SECRET GARDEN (시크릿 가든) / 8.3 IMDB

Kim Joo Won (Hyun Bin), harika görünüşlü fakat kibirli ve çocukça bir adamdır. Gil Ra IM( Ha Ji Won), gözde aktristlerin kıskandığı vücudu ve güzelliği olan bir dublördür. Bir gün yolları birleşir ve tuhaf bir eve girerler. Evdeki garip, yaşlı bir kadın onlara içmeleri için şarap ikram eder. Ertesi gün ikili uyandıklarında, bedenlerinin yer değiştiğini görürler.

10. W (더블유) / 8.2 IMDB

Süper zengin ve “W” isimli webtoondan bir karakter olan Kang Chul (Lee Jong Suk) ile gerçek dünyada bir cerrah olan Oh Yeon Joo (Han Hyo Joo) arasında geçen aşk hikayesi anlatılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir